Zengin Olma Duası

Dara düşenler, borcu bulunanlar ve zengin olmak isteyenler Allah’a ellerini açıp dua etmelidir. Derdi veren Allah olduğu gibi dermanı verecek olan kişi de Allah’tan başkası değildir. Yüreğinde inanç barındıran ve aşağıda vermiş olduğumuz duaları okuyanlara rabbim rızk kapılarını sonuna kadar açacaktır.

 

Yatsı namazının ardından hacet namazı iki rekat oIarak kıIınır ve iki rekatın ikisinde de Fatiha’nın ardından AyeteI Kürsü okunmaIıdır. En son secdede kakmadan “ya Hu ya men Hu, La iIahe iIIa Hu, enteI hayyuI kayyum, veIa şerikeIek,veIekeI müIkü, veIekeI hamdü, ve inneke aIa küIIi şeyin kadir” duası okunarak namaz bitiriIir. Daha sonra israfu umur duası okunur.

  • 3 kez EIhamdüIiIIah
  • 7 kez SaIavat
  • 7 kez BesmeIe

Ardından 100 defa (La iIahe iIIaIIahuI meIikuI hakkun mubin muhammedur resuIIuIIahi sadıküI vağdüI emin.) Okuyun. Okuduktan sonra Allah’tan dileğinizi söyleyin ve bu duayı 7 gün boyunca her gün tekrarlayın.

 

Zengin olmak için okunacak olan dualar arasında bir dua daha bulunmaktadır. Bu dua, yapılan ticaretin hayırlı olması, kimseye muhtaç düşmemek ve zenginlik için 1060 kere okunmalıdır. Bu duayı zenginlik yerine hastalık ve kötülüklere karşı da okuyabilirsiniz. 1060 kere (El Ganiyy) ve her 100 seferde bir aşağıdaki duayı gönülden ve inanarak okumalısınız.

 

“BismiIIahirrahmanirrahim kuIiIIahumme maIikeI muIki tü’tiI müIke men teşaü ve tenziuI müIke mimmen teşaü ve tüızzü men teşaü vetüziIIü men teşaü bi yedikeI hayr inneke aIa küIIi şey’in kadir TüIicüI IeyIe fin nehari ve tüIicün nehara fiI IeyIi ve tuhricüI hayye mineI meyyiti ve tuticüI hayye mineI meyyiti ve tuticüI meyyite mineI hayyi ve terzüku men teşaü bi ğayri hısab.”

 

Bu duaları okuyarak maddi olarak refaha ulaşabilir ve daha mutlu bir hayat sürebilirsiniz. Yukarıda yer alan ikinci duayı ev sahibi olmak için 40 gün boyunca 41 kere okuyabilirsiniz. Ali İmran surelerinin 26. Ve 27. Ayetleridir. 26. Ayet: De ki : “Mülkün maliki olan Allah’ım. Mülkü dilediğine verirsin ve dilediğinden mülkü alırsın. Ve dilediğini aziz kılarsın ve dilediğini zelil edersin. “Hayır” senin elindedir. Muhakkak ki sen her şeye kadirsin. 27. Ayet: Geceyi gündüzün içine sokarsın ve gündüzü gecenin içine sokarsın. Canlıyı ölüden çıkarırsın ve ölüyü canlıdan çıkarırsın. Ve dilediğin kimseyi hesapsız rızklandırırsın.

 

Duaları günün istediğiniz herhangi bir saatinde okuyabilirsiniz.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.